O nás

"Šperkami môžete vyjadriť svoju osobnosť bez toho, aby ste čokoľvek povedali. Salón AVHgold piercing & fine jewelry sa špecializuje na umenie Body Piercingu a zdobenie tela. Naši dlhoroční certifikovaní pierceri so zdravotno-umeleckým vzdelaním pracujú iba s najnovšími technológiami a najkvalitnejšími piercingovými šperkami a komponentmi na trhu. Sme hrdými členmi UKAPP (Association of Professional Piercers UK) Cieľom tejto organizácie/piercerského cechu je bezpečnosť a ochrana zdravia zákazníkov Organizácia a jej členovia striktne dodržiavajú najvyššie hygienické stanovy V našich končinách ide o unikát vďaka tomuto významnému členstvu. Vaša najlepšia možná skúsenosť s piercingmi je náš gól a naša radosť. Ponúkame bezplatné konzultácie a poradenstvo, piercing, štylizáciu šperkov, designovanie ušných projektov, čistenie šperkov, anodizáciu, needle & piercing play. Tešíme sa až Vás bezpečne a odborne okrásníme v historickom centre Košíc."

Majitelka/Piercerka/ Lektorka

ANETA THUNDER aka AnettevonHellgen

Má cesta k vlastnej značke a salónu má korene už v roku 2007. Pre piercingy som mala slabosť už od útleho veku, fascinovali ma. Na prvej strednej škole, kde som študovala módne návrhárstvo, som mala denne ihlu v ruke a učila som sa ako s ňou precízne manipulovať. Vo svojich 15 rokoch som aplikovala prvý piercing. Po maturite v roku 2010 som vycestovala do zahraničia a začala som navštevovať piercingové a tetovacie salóny v rozličných štátoch Európy a Severnej Ameriky. Keď som sa vrátila na jar roku 2015 do Českej Republiky, už som vedela, že kariéra piercerky je presne ta, ktoré sa chcem venovať. V septembri 2016 som začala študovať druhý maturitný odbor - Kozmetické služby so zameraním na dermatológiu a zdravovedu. Štúdium ma pohltilo natoľko, že som urobila rozdielové skúšky do 3. ročníka a za rok a pol som mala doštudované a zakončené ďalšou maturitou. Po maturite som absolvovala piercingový kurz v Prahe a začala som sa pripravovať na profesné skúšky Piercer (69-033-M). Po získaní profesného osvedčenia som začala pracovať ako piercerka v Ústeckom salóne Tribal kde som pôsobila 2 roky. Vďaka môjmu srdcu cestovateľky ma ďalšia cesta zaváľa na východné Slovensko kde som jazdila hosťovať do Popradu, Prešova a Košíc. Neustále samoštúdium odboru, ma ale nenechalo pokojnú a vďaka potrebe posúvania a zdokonaľovania sa vo svojej profesii som vycestovala hosťovať do USA do APP štúdia MOLA v Charlestone, čo bolo najlepšie možné rozhodnutie. Naučila som sa tu striktné hygienické zásady - aseptické a krížovo kontaminačné techniky, sterilnú aplikáciu, ďalej potom prácu s najkvalitnejšími bezpečnými šperkami s vnútorným závitom a bezzávitovými šperkami z implantačného titánu. Ďalej potom rôzne technológie aplikácie, prácu s piercerskými ihlami a prijímanie konštruktívnej kritiky od kolegov. Táto skúsenosť mi pomohla aj otvoriť oči a začať vnímať kolegov ako kolegov a nie ako konkurenciu. Po prílete späť na Slovensko, som si otvorila vlastný salón AVHgold & fine jewelry, ktorý získal členstvo v UKAPP, založila som fb skupinu Body Piercing & Pomoc a ďalšiu skupinu výhradne pre kolegov/profesionálnych piercerov. Každý rok absolvujem svetové piercerské konferencie, kde sa ďalej vzdelávam. Sama tiež organizujem piercingové prednášky. Svoju prácu bezpodmienečne milujem, je to moja vášeň aj hobby, takže služby ktoré poskytujem, poskytujem s láskou a je to cítiť.

Piercerka/Spolumajitelka Vesnabodyjewelry/ Umělkyně

NELLA KRULIŠOVÁ

Moje cesta : Piercing ma začal zaujímať už v celkom mladom veku ako forma umenia a prejavu, ale poriadne som sa k nemu dostala až v Ústí nad Labem, kde som si zašla za Anette pre môj prvý profesionálne urobený piercing do štúdia. Pri jednom som samozrejme nezostala, a tak som sa stala jej pravidelným zákazníkom. Videla vo mne potenciál, a tak ma vzala pod svoje krídla a od roku 2020 bola mojím mentorom vo vtedajšom štúdiu. Po čase som sa chcela naučiť viac a zistiť, ako to funguje aj inde a tak som letela na niekoľko mesiacov hosťovať do štúdia do Texasu USA. Túto skúsenosť považujem za zásadnú. Zložila som skúšku z krvou prenosných patogénov a prvej pomoci a zúčastnila som sa tiež niekoľkých nadstavbových piercerských kurzov. Pod záštitou salónu AVHgold som absolvovala konferenciu profesionálnych piercerov v Portugalskom Fare. S Anette sme si založili vlastnu značku zlatých piercingových šperkov a retiazku Vesna body jewelry. Po pritom všetkom som vystudovala vysokú umeleckú školu. Venovala som sa umeniu od klasického sochárstva po design. Materiál, s ktorým som pracovala najviac bol porcelán. Momentálne tiež spolupracujem s českými porcelánkami.